> Spor Merkezi | Kullanım Koşulları | Fiyatlarımız | Kullanım Kurallarımız


Uluslararası standartlara uygun sportif yarışmalar ve spor eğitiminin yapılabildiği, büyük ölçekli, çok amaçlı, entegre bir spor kompleksi olan Pamukkale Üniversitesi Spor Merkezi, bünyesinde tam olimpik yüzme havuzu, eğitim havuzu, Technogym fitness salonu, 2. fitness salonu, yapay tırmanma duvarı, squash salonu, Türk hamamı, Fin hamamı, jakuzi, sauna, masaj salonu, çocuk oyun alanı, step-aerobik-dans salonu, ve cimnastik salonu barındırıyor. Ayrıca merkez binası dışarısında 2 adet halı saha, bir sentetik futbol sahası, tartan zeminli olimpik atletizm pisti, 3 tenis kortu bulunuyor.

Toplam 18.000 m2 kapalı, 20.000 m2 açık alana sahip olan Spor Merkezi fonksiyonlarının çeşitliliği ve kapasitesi dikkate alındığında ülkemizin en büyük, Avrupa'nın 5. kapalı spor tesisi konumunda yer alıyor.

Ayrıca 2 yıl önce Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından merkeze Türkiye'de ilk defa "Olimpik Kamp ve Eğitim Merkezi" unvanı verilerek, merkez bina önüne "Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi" bayrağı çekildi.


PAÜ Spor Merkezi 4 farklı amacı bir arada gerçekleştirmeye yönelik özgün bir konsepte dayalı olarak inşa edilmiştir.

Amaçlardan ilki ulusal ve uluslararası arenalarda üst düzey profesyonel sporcuların yetiştirilmesidir. Dikkatli bir tarama sonucu ortaya çıkarılacak yetenekli sporcuların en iyi şekilde eğitilmesi öncelikli hedefler arasındadır.

İkinci amaç
sportif alanda eğitim, araştırma ve uygulamaları yürütecek akademik bir kadro birimi oluşturmaktır. Bu amaçla, Antrenörlük, Rekreasyon ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarından oluşan ve 400 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü ve uygulama yaptığı Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Spor Merkezi’nde yer almaktadır.

Spor Merkezi’nin tüm birimleri aynı zamanda öğrenci ve öğretim elemanlarının eğitim, araştırma uygulamaları için birer laboratuar niteliğindedir. Yüksekokulda kendi alanında uzman 50 öğretim elemanı bulunmaktadır. Ayrıca, ihtiyaç duyulduğunda başta Tıp Fakültesi olmak üzere üniversitenin diğer akademik birimlerinden destek alınmaktadır.

Üçüncü amaç
, sağlıklı yaşam ve spor için her yaştan insanın katılacağı yenilenme aktivitelerinin düzenlenmesidir. Bilimsel temellere dayalı bir spor ve yaşam merkezi olarak tasarlanan Spor Merkezi’nin, Üniversite personeli ve öğrencisi yanı sıra halka da açık olacağı için Denizli'deki sporun gelişimine ve kentin sosyal hayatına önemli katkılar yapması beklenmektedir.

Son olarak da fizik tedavi, engelliler için spor, beslenme diyetetik ve rekreasyon programları açısından hastane olanakları ile bütünleştirilmiş bir rehabilitasyon ortamının oluşturulması amaçlanmıştır. Bu özellikleri Spor Merkezi’ni, Türkiye'de alanında örnek bir merkez durumuna getirmektedir.

 
Spor Merkezi'nde içinde 180'er dolap ve 10'ar adet duşa kabinin olduğu bay ve bayan soyunma odaları bulunmaktadır. Ayrıca aynı anda iki otopark 200 araçlık hizmet vermektedir.
 
Neredeyiz?


Daha büyük görüntüle: Pamukkale Üniversitesi Spor Merkezi